Який зробити висновок з клімату Австралії

Який зробити висновок з клімату Австралії

 • Таким чином австралія самий сухий материк а степеть посушливості опеделяются розташуванням від екватора
 • В Австралії різні кліматичні зони, тому і клімат різний в різних частинах країни

  1. субекваторіальний
  2. тропічний
  3. субтропічний
  Острови, що знаходяться на північ від Австралії, входять в екваторіальний кліматичний пояс, Тасманія і частина Нової Зеландії - в помірний.

  Екваторіальний пояс, в межах якого розташовані дрібні острови і північна частина Нової Гвінеї, характеризується постійним пануванням вологих екваторіальних повітряних мас і висхідними струмами повітря. Це обумовлює рівномірний розподіл опадів, значні їх річні суми і рівномірне зволоження. Температура протягом року майже не відчуває змін. Середня місячна температура на невеликій висоті над рівнем моря коливається між 24 і 28 С. З висотою температура знижується, але хід її залишається рівним.

  В межі субекваторіального поясу входять північ Австралії, південь Нової Гвінеї і сусідні дрібні острови. Клімат характеризується чітко вираженою сезонністю, особливо на материку. Опади випадають влітку у великій кількості. Зимовий період сухої, але на островах він чітко виражений тільки на схилах гір, підвітряних по відношенню до пасат.

  На навітряних схилах гір опади випадають і взимку, хоча кількість їх в порівнянні з літом значно знижується. Річна кількість опадів в районах, де на шляху вологих вітрів є орографические перешкоди, надзвичайно великий. Амплітуди коливання температури на материку значні, але все ж майже ніколи середня температура найхолоднішого місяця не буває нижче 20 С. На островах температурні відмінності майже настільки ж малі, як і в екваторіальному поясі.

  Тропічний пояс характеризується в Австралії переважанням аридних умов. Східна частина тропічного поясу, т. Е. Узбережжя і Східно-Австралійські гори, крім півночі та південного сходу, весь рік перебуває під впливом західної периферії Південно-Тихоокеанського максимуму і пасатної циркуляції і має рівномірно вологий клімат. Опади на сході Австралії випадають рясно протягом цілого року. Сухого періоду не буває, але влітку опадів випадає значно більше, ніж взимку. Це пояснюється тим, що діяльність південно-східного пасату, що приносить опади, влітку буває набагато інтенсивніше, ніж в зимовий час. Амплітуди коливання температури більш значні, ніж на півночі Австралії. Впливає на клімат також і гірський рельєф.

  У внутрішніх районах материка протягом цілого року панує континентальне тропічне повітря і річні суми опадів не перевищують 250 мм. Відносна вологість дорівнює 30-40%, а річні і особливо добові температурні амплітуди дуже великі (останні можуть досягати 35 ... 40 ° С). Взимку бувають різкі похолодання, пов'язані з проникненням холодних повітряних мас з півдня. Морози на поверхні грунту досягають -5 С.

  Крайній південь Австралії, північ Тасманії і Північний острів Нової Зеландії розташовані в межах субтропічного кліматичного поясу. На південному заході материка опади випадають майже виключно взимку, і кількість їх зменшується із заходу на схід. Влітку область потрапляє під вплив Південно-Індійського максимуму. Температурні умови, особливо влітку, дуже нестійкі. Зазвичай різкі зміни температури залежать від проникнення з півночі сильно прогрітого повітря, який підвищує температуру іноді до 40 С, але часто ці теплі повітряні течії змінюються холодними і вологими південними вітрами.

  На південному сході Австралії, півночі Тасманії і в Новій Зеландії клімат рівномірно вологий, з максимумом опадів влітку; їх приносять східні і північно-східні вітри безпосередньо з боку моря. Взимку опади пов'язані з полярним фронтом. Від тропічної ця область відрізняється головним чином більш низькою середньою температурою зими (5 ... 10 ° С). В горах бувають морози до -20 С.

  Середня частина південного узбережжя Австралії по обидві сторони півострова Ейр отримує дуже мало опадів і характеризується значними відмінностями температури по сезонах. Незначна кількість опадів випадає там взимку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: