Як і чому потрапляли в боргове рабство

Як і чому потрапляли в боргове рабство

  • Ст. 114-117 Законів Хаммурапі визначають патріархальне право батьків сімейства розпоряджатися членами своєї сім'ї як власністю і віддавати їх в заставу кредиту. Операції відрізнялися від простого лихварства тим, що в даний разі позикодавець забирав заручників з сім'ї боржника в якості забезпечення не виплаченої вчасно заборгованості (ст. 115) або у тимчасове заміщення наданої позики (ст. 114). У ст. 117-119 описується ситуація передачі главою сім'ї члена своєї сім'ї в рабство за сплату боргу, який не був виплачений. Закони Хаммурапі забороняли наступний перепродаж членів сім'ї, які повинні були обслуговувати саме закабалітеля або першого покупця. З ст. 117, 119 Законів Хаммурапі також випливає, що глава сім'ї міг продавати або видавати в кабалу членів своєї сім'ї тільки на сплату непогашеного боргу і тільки на три роки. Очевидно, Закони Хаммурапі позбавили главу сім'ї можливості вільно (не заради сплати боргу, а для збагачення) розпоряджатися членами своєї сім'ї і продавати їх в рабство. У ст. 116 говориться, що якщо заручник, повноправний людина, помер в будинку заставоутримувача-позикодавця від побоїв або поганого поводження, то слід страчувати сина позикодавця.
  • Бідні люди "орендували" поля у багатьох. Якщо "оренду» не оплачували, то людина ставала рабом, поки не виплатить борг.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

79 − 74 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: